دانستنی های دنیای مجازی

وضعیت بازاریابی ویدیویی در سال 2017

به نظر می رسد که هر سال توسط برخی از صاحب نظران بازاریابی به عنوان "سال ویدیو" نامگذاری می شود. با این حال سال 2017 می تواند سزاوارترین برای این عنوان باشد. البته بر کسی پوشیده نیست که در روند های بازاریابی هر چه مصرف کننده گان بیشتری تبلیغات را مشاهده نمایند به طبع بازاریابان، سرمایه گذاری بیشتری بر روی آن انجام می دهند و در این روند بر کسی پوشیده نیست که محتوای ویدیویی به شدت محبوب شده است. یک پژوهش جدید که توسط Wyzowel منتشر شده است نشان می دهد که ویدیو نسبت به سالهای گذشته مؤثرتر، رایج تر و محبوب تر در میان مصرف کنندگان شده است. این مطالعه بر روی 311 پاسخ دهنده که شامل متخصصان بازاریابی و مصرف کنندگان آنلاین انجام شده است. برخی از نتایج جالب توجه این پژوهش در زیر آمده است.

1- ویدیو به کسب و کارها در رسیدن به اهداف خود کمک می کند

videomarketing

اولاً باید گفت که از نظر استفاده از ویدیو افزایش چشمگیری نسبت به سال گذشته رخ نداده است. 63 درصد کسب و کارها در حال حاضر از ویدیو استفاده می کنند در مقایسه با 61 درصد در سال گذشته. با اینحال آنچه واضح و پر رنگ است احساس بازاریاب ها نسبت به کمکی است که ویدیو در رسیدن به اهداف کسب و کار به آن ها نموده است:
- تقریباً 97 درصد آنها گفتند که ویدیو به آنها در بالا بردن درک کاربر از محصول و خدمات آنها کمک کرده است.
- 81 درصد آنها ویدیو را به صورت مستقیم به افزایش در فروش ارتباط می دهند.
- 76 درصد عنوان کردند که ویدیو ترافیک وب سایت آن ها را افزایش داده است.
- بیش از نیمی از آنها (51 درصد) گفتند که ویدیو به کاهش تماس های مربوط به پشتیبانی کمک نموده است.
در کل 83 درصد بازاریاب ها احساس می کنند که ویدیو بازگشت سرمایه ای خوبی برای آن ها داشته است، که در مقایسه با 76 درصد سال گذشته پیشرفت چشمگیری است.
به نظر می رسد که استفاده از ویدیو کماکان در حال افزایش باشد. 99 درصد کسب و کارهایی که هم اکنون از ویدیو استفاده می کنند گزارش داده اند که در نظر دارند این کار را در سال 2017 ادامه داده و علاوه بر آن 34 درصد کسب و کارهایی که از ویدیو استفاده نکرده اند برای استفاده از ویدیو در سال جاری برنامه ریزی کرده اند.

2- ویدیو در میان مصرف کنندگان محبوب باقی مانده است.

در واقع 79 درصد مصرف کنندگان اعلام کردند که ترجیح می دهند جهت آشنایی با یک محصول یک ویدیو ی مرتبط با آن تماشا کنند تا یک متن را بخوانند. این میزان نسبت 69 درصد سال گذشته افزایش زیادی یافته است. البته ویدیو رأی مصرف کنندگان به عنوان یک راه بالقوه برای آشنایی با محصولات جدید نیز باقی مانده است. 91 درصد آنها ویدیوهای توضیح دهنده یک محصول و یا سرویس را تماشا کرده اند. همچنین 84 درصد گفتند که پس از مشاهده ویدیوی یک برند برای خرید محصول آن برند قانع شده اند.

3- فرصت های جدید مرتبط با ویدیو در حال ظهور هستند

در حالی که استفاده از ویدیو در حال افزایش است کماکان فرصت های فراوانی برای بازاریاب هایی وجود دارد که می خواهند از ویدیو به روش های جدید و جالب استفاده نمایند. ترفندهایی مانند Facebook Live (مورد استفاده 19 درصد بازاریاب ها)، Snapchat (8 درصد)، Instagram Video (26 درصد)، 360 Video (12 درصد)، و Virtual Reality (7 درصد) همگی برای استفاده بازاریاب ها در دسترس هستند اما استفاده از آنها به رشد کندی داشته است. این فرصتی است که با این واقعیت آمیخته است که در همه موارد فوق اغلب بازاریاب هایی که از آنها استفاده نموده اند موفقیت فوق العاده ای را گزارش داده اند.

video marketin red

4- محبوبیت ویدیوهای صداگذاری شده در حال افزایش است

صداگذاری تقریباً همواره در ویدیوهای برندهای مختلف حضور داشته است، با این حال استفاده از صداگذاری های رسمی رو به کاهش است. 83 درصد مصرف کنندگان گزارش دادند که یک صداگذاری غیر رسمی (محاوره ای، خودمانی و راحت) که مانند یک دوست و یا عضو خانواده می باشد بسیار مؤثرتر از یک صداگذاری رسمی عمل می کند.

نتیجه گیری

همه داده ها بیان گر این هستند که سال 2017 می تواند سال ویدیو باشد. در این سال بازاریاب ها بر روی ویدیو بیشتر هزینه می کنند. مصرف کنندگان ویدیوهای بیشتری تماشا می کنند. و تنها سؤال باقی مانده این است که شما چه زمانی کمپین ویدیوی خود را شروع می کنید؟

منبع : وب سایت آسانک

خواندن 292 دفعه

اطلاعات تماس

 آدرس:  تهران، میدان صادقیه ، بلوار فردوس شرق ،خیابان رامین شمالی، نبش گلزار شرقی، ساختمان 24 ، طبقه2 واحد4
     
 مشاوره: چنانچه تمایل دارید کارشناسان وب گستران پارسیان با شما تماس بگیرند و از خدمات مشاوره ما استفاده نمایید، خواهشمند است فرم مشاوره را تکمیل بفرمایید.
     
تماس در ساعات اداری :                      47629596 -021
تماس و مشاوره در خارج از ساعات اداری :                      09372759596
     
 ایمیل:  info@wgp.ir