مقالات

چهار راه افزایش رتبه صفحات محصول در موتورهای جستجو

اینکه کاربران از فروشگاه اینترنتی شما خرید کنند یا نکنند تا حد زیادی بستگی به ساختار صفحه ی محصولات دارد. نمایش صحیح این صفحه و ساختار بندی آن برای قرار گرفتن در رنکینگ یا رتبه ی بالا در موتورهای جستجو اهمیت دارد.
 با انجام اینکار می توانید کاربران معمولی و بازدیدکننده های سایت را به مشتریان دائمی فروشگاه تبدیل کنید. در زیر نکات ساده اما با اهمیتی برای بهبود صفحه ی محصولات آورده شده است که به شما کمک می کند تا رتبه ی بالاتری در موتورهای جستجو داشته باشید.

بهینه سازی عکس ها برای گوگل

جای هیچ تعجبی ندارد که عکس های بزرگتر باعث افزایش فروش خواهند شد، تحقیقات نشان داده است که عکس های بزرگتر و با کیفیت تر فروش شما را تا 9 درصد افزایش خواهند داد. علاوه بر سایز و کیفیت عکس، باید تعداد عکس ها را نیز در نظر داشته باشید.
داشتن چند عکس از یک محصول و از زاویه های مختلف به مشتری ها در زمینه ی تصمیم گیری برای خرید آنها کمک می کند. اگر تلاش کنید که سایز، پشت زمینه و زاویه ی عکس های استفاده شده در سایت با یکدیگر هماهنگ باشند می توانید یک تجربه ی بهتر را به کاربران خود عرضه کنید.

نحوه ی چیدمان عکس ها و کیفیت آنها با یکدیگر هماهنگ هستند و به مشتری ها تجربه ی خرید بهتری را عرضه می کنند. البته هنگام قرار دادن عکس ها باید موتورهای جستجو را نیز در ذهن داشته باشید. هر عکس باید کلیدواژه های مرتبط را در خود ذخیره کند و به این ترتیب موتورهای جستجو قادر خواهند بود که محتوای عکس را به راحتی تشخیص دهند. با استفاده ی صحیح از عکس ها می توانید بازدید فروشگاه خود را به نحو چشم گیری افزایش دهید.

با کلمات کلیدی بازی کنید

درست همانند سایر بخش های وبسایت فروشگاهی تان، نحوه ی نگارش صفحه ی محصولات نقش مهمی در زمینه ی موفقیت فروشگاه اینترنتی و افزایش رتبه ی سایت در موتورهای جستجو ایفا می کند. این واژه ها باید در تگ های محصول و متاتگ های توضیحات استفاده شوند. در ضمن استفاده از این کلیدواژه ها در آدرس صفحه محصول یا یو ار ال  آن هم از اهمیت ویژه ای برخوردار است. یک مثال خوب در این زمینه فروشگاه اینترنتی اویسو هست. تیتر محصولات به شما اطلاعات اساسی را به صورت خلاصه ارائه می کند، در ضمن هر محصول شامل توضیحات کامل نیز هست.
  استفاده از تیتر و توضیح دقیق برای محصولات علاوه بر تحت تاثیر قرار دادن موتورهای جستجو باعث می شود که کاربران نیز تجربه ی خرید اینترنتی موفقی را داشته باشند. این توضیحات باعث می شود که مشتریان کمتر سردرگم باشند و به همین علت درباره ی محصول انتخابی شان اطمینان بیشتری کسب کنند.
 اگر بخوام از تیتر و توضیحات خلاقانه و خاصی استفاده کنم که به صورت مستقیم ارتباطی با محصول ندارند، کار خوبی کرده ام یا نه؟
 جواب این است که می توانید این کار را انجام دهید اما باید اطمینان حاصل کنید که کلیدواژه های مرتبط، به تگ های محصول اضافه شده باشند.
 به طور کلی یک توضیح و تیتر مناسب باید طوری باشد که به کاربران اطلاعات کافی را ارائه کند و به موتورهای جستجو اطلاعات اساسی را بدهد تا از طریق آن مشتریان بتوانند راحت تر فروشگاه اینترنتی شما را پیدا کنند. در ادامه باید گفت که این توضیحات باید شامل جزئیات دقیق و کلیدواژه های مرتبط باشد و بدون اضافه گویی، مشتری ها را برای خرید بیشتر تشویق کند.

همه چیز را به صورت حقیقی نگه دارید (با مشتریان خود رو راست باشید) 

مشتریانی که مشغول جستجو در صفحه ی محصولات فروشگاه شما هستند با دید انتقادی به توضیح محصولات نگاه می کنند. به هر حال این شیوه ی شما برای معرفی محصولات تان است.
 بنابراین برای اینکه بتوانید محصولات خود را به بهترین نحو به مشتریان معرفی کنید بهتر است از نظر و انتقادهای مشتریان قبلی در سایت استفاده کنید.  

محصولات و خدمات خود را نمایش دهید، اما به شیوه ای منظم !

هدف اصلی صفحه ی محصولات، فروش اینترنتی آن است. اما حقیقت این است که تعداد زیادی از فروشگاه های مجازی به خاطر نمایش نامنظم محصولات و خدمات، مخصوصا برای محصولات مرتبط، مشتری های خود را از دست می دهند. استفاده از شیوه ی نمایش محصولات مرتبط، هوشمندانه است و می تواند باعث افزایش فروش شود، اما باید به درستی مدیریت شود تا دیدگاه «غیر حرفه ای بودن» را به مشتریان منتقل نکند و آنها را از بازدید سایر صفحات سایت بازندارد.   برای اینکه مشتریان بتوانند روی محصول انتخابی شان متمرکز شوند و در عین حال محصولات مرتبط با آن را نیز مشاهده کنند، سعی کنید که تعداد مشخصی محصول را به آنها نمایش دهید و از شلوغ کردن این صفحات خودداری کنید.

خواندن 469 دفعه

اطلاعات تماس

 آدرس:  تهران، میدان صادقیه ، بلوار فردوس شرق ،خیابان رامین شمالی، نبش گلزار شرقی، ساختمان 24 ، طبقه2 واحد4
     
 مشاوره: چنانچه تمایل دارید کارشناسان وب گستران پارسیان با شما تماس بگیرند و از خدمات مشاوره ما استفاده نمایید، خواهشمند است فرم مشاوره را تکمیل بفرمایید.
     
تماس در ساعات اداری :                      47629596 -021
تماس و مشاوره در خارج از ساعات اداری :                      09372759596
     
 ایمیل:  info@wgp.ir