مقالات

ویژگی های یک وب سایت خوب

داشتن یک وب سایت خوب فاکتور بسیار مهمی برای جذب بازدیدکننده و همچنین سئو است.

سئو در حال حاضر از معنای لغوی آن بسیار فراتر رفته و به جایی رسیده که دیگر فاکتورهای موتورهای جستوجوگر براساس رفتار کاربران چیدمان پیدا کرده است.

در این وضع داشتن یک وب سایت که تمامی ویژگی های یک وب سایت موفق را داشته باشد میتواند به شما کمک بسیار زیادی کند. اما سوال اینجاست که این فاکتورها چه چیزهایی هستند؟ چه ویژگی هایی باید سایت ما داشته باشد تا بتوانیم بگوییم سایت ما موفق است؟

دامنه‌ی خوب

یک دامنه ی خوب بهترین راه به یاد ماندن است.خیلی ها فکر میکنند دامنه های ۳ حرفی که ان ۳ حرف عدد هم باشد خیلی خوب است . راحت در یاد کاربر میماند در صورتی که اینطور نیست بلکه سایتی دامنه اش در یاد کاربر میماند که با به یادآوردن آدرس سایت موضوع آنهم به خاطر بماند.یک مبحث مهم در سئو مرتبط بودن آدرس با محتوا است. هیچ آدرس نمیتوانید پیدا کنید که شماره در ان داشته باشد و ارتباط موضوعی هم با محتوا داشته باشد.

لوگو

شاید به نظر زیاد مهم نباشد اما در اصل خیلی مهم است.لوگوی شما معرف سایت شماست. سایت بدون لوگو معنا ندارد زیرا لوگوی سایت به عنوان نشانی از سایت شما در همه جا خواهد بود و همیشه زمانی که یک بازدید کننده لوگوی شما را در سایتی دیگر میبیند سای شما را به یاد می آورد.لوگوی طراحی شده برای شما باید یا دارای یک بار معنای خاص مرتبط با موضوع سایت شما باشد و یا باید به اندازه ای خاص باشد که بتوان تفاوت ان را حتی وقتی که با موضوع سایت مرتبط نیست احساس کرد.پس بهتر است همان ابتدای کار برای خود یک شرکت طراحی انتخاب کنید و از انها بخواهید که کار طراحی شما را انجام دهند.

قبل از آنکه کسی سوال کند شما پاسخ بدهید

زمانی که شما در فکر راه اندازی یک وبسایت هستید,باید تمامی جوانب را مدنظر داشته باشید یکی از این بخش ها نیازهای کاربران شماست.شما نباید به کاربر اجازه بدهید که فکر کند شما یک انحصار طلب هستید بلکه باید فکر کند شما کسی هستید که دانش خودتان را برای همه میخواهید. زیاد هستند سایت هایی که ادعای آموزشی بودن دارند اما به قدری بار محتوایی انها ضعیف است که به نظر میرسد انها از قصد مطالب خود را ناقص مینویسند که باعث شود کاربر از انها تقاضای اطلاعات بیشتر کند.بیشتر کاربران اصلا به فکر درخواست توضیحات بیشتر نیستند.انها مطالب را میخوانند اگر کامل بود استفاده میکنند و شما و سایت شما را به عنوان یک مرجع خوب شناسایی میکنند اما اگر مطلب کافی نباشد و تنها باعث شود تعداد سوال های ایجاد شده برای انها بیشتر شود خاطره ی خوبی از شما در ذهن انها نخواهد ماند.

یا مثلا با شما تماس میگیرند و سوال میپرسند در مورد یک موضوع خاص اگر شما یک پاسخ کوتاه بدهید که یعنی با من همچنان در تماس باش تا اطلاعات بیشتر بدهم در عمل باعث میشود کاربر شما را یک خسیس شناسایی کند اما اگر یک سوال یک خطی را کامل و جامع توضیح دهید و موضوعی را باقی نگذارید شما بهترین فرد خواهید شد و کسی خواهید بود که دوست دارد به اشتراک بگذارد.

طراحی خوب

وقتی کسی وارد سایت شما میشود اولین موضوعی که نظر انها را به خود جلب میکند شکل ظاهری سایت شماست. کم هستد کسانی که فقط محتوا برایشان مهم باشد و بعد از محتوا سراغ شکل ظاهری بروند خیلی کم.

بسیاری از کاربران اگر سایت شما را خسته کننده , تکراری و سردرگرم کننده بیابند ان را بسته و به سراغ سایت بعدی میروند و این باعث میشود که نه تنها ان یک بار بلکه برای یک مدت و شاید همیشگی شما یک بازدید کننده را از دست بدهید چون همه ما انسان هستیم و خاطره ی بد در ذهن ما خیلی خوب میماند در صورتی که شاید برای ایجاد یک تصویر مثبت و همیشگی خیلی کار سختی در پیش رو دارید.

دسترسی آسان

سایت شما نباید کاربر را گیج کند که خوب من میخوام یک مطالب را پیدا کنم چه کار کنم؟ کجا سرچ کنم؟ کدوم بخش؟

اینها همه سوالاتی است که شما باید مدنظر داشته باشد اگر شما طراح نیستید این سوال هارا حتما با طراح خود در میان بگذارید.

در طرف دیگر قضیه وارد یک سایت میشوید هزاران لینک جلوی شماست ۳ سایدبار.کاربر وقتی اینها را ببینید کاملا گیج میشود حالا از شانس بد شما اگر چیزی که بازدید کننده به دنبال ان است در اخر همه باشد اخرین دسته بندی شما ان چیزی باشد که بازدید کننده میخواهد دیگه واقعا باید یک فکر جدی بکنید.

با کاربران خود در ارتباط باشید

نظر خواهی از کاربران بهترین نمونه ی این موضوع است هر چند وقت یک بار نظر کاربران خود را در مورد سایت و یا موضوعات دیگر مورد سوال قرار دهید و بر اساس همان نظر سنجی یک پست بنویسید و به بررسی کلی بپردازید حتی سعی کنید در پست خود از چند نظر به طور خاص اسم ببرید و انها را نقد و بررسی کند در این صورت کاربر میفهمد که شما واقعا ارزش قائل هستید برای او و نظر او در نتیجه شما یک بازدید کننده ی ثابت و همیشگی به دست می اورید.

آخرین و مهم ترین: از دل کاربر بنویسید

خیلی مهم است که کاربر باشد نه نویسنده. خواننده باشید نه نویسنده. شما باید از دید یک کاربر بنویسید باید از یک یک خواننده بنویسید یک خواننده ی تازه کار که برای اولین بار میخواهد در مورد پست شما بخواند.اگر شما خیلی سطخ بالا بنویسید طیف عظیمی از بازدید کننده های خود را از دست خواهید داد چون همه که همه چیز را نمیدانند.

اگر خیلی سطح پایین بنویسید یک کاربر سطح بالا که میخواهد پست شما را بخواند برای تکمیل دانش خسته میشود و فکر میکند که دارد کتاب داستان  میخواند

نوشتن مانند امتحان است که شما وقتی میخواهید سوال طرح کنید باید برای ضعیف ترین دانش اموز و بهترین دانش اموز سوال طرح کنید حتی برای یک دانش اموزش متوسط.از انجایی که پدر خود من معلم هستند برام این موضوع خوب جا افتاده که نوشته خیلی شبیه امتحان هست هر کسی توی امتحان موفق نمیشه هرکسی هم هم نویسنده نمیشه.

شما وقتی شروع میکنید به نوشتن باید از جایی شروع کنید که منی که برای اولین بار است اسم موضوع پست شما را شنیده ام بفهمم درمورد چه چیز هست و در اخر دوستی که قبلا هم اسم موضوع را شنیده و حتی تخصص اوست هم راضی سایت شما را ببندد و یک تشکر هم در پایان از شما بکند.

**خواندن** 5786 **دفعه**

اطلاعات تماس

 آدرس:  تهران، میدان صادقیه ، بلوار فردوس شرق ،خیابان رامین شمالی، نبش گلزار شرقی، ساختمان 24 ، طبقه2 واحد4
     
 مشاوره: چنانچه تمایل دارید کارشناسان وب گستران پارسیان با شما تماس بگیرند و از خدمات مشاوره ما استفاده نمایید، خواهشمند است فرم مشاوره را تکمیل بفرمایید.
     
تماس در ساعات اداری :                      47629596 -021
تماس و مشاوره در خارج از ساعات اداری :                      09372759596
     
 ایمیل:  info@wgp.ir

**اشکال یابی جوملا**

**جلسه**

**اطلاعات مشخصات**

**حافظه استفاده شده**

**پرس و جو پایگاه داده**